CableWakeboard

2011-09-01 - Int. 5 Star Event - Confederation Championships
E&A Cablewakeboard European Championships, Belgrade

There are 135 rider who joined this competition.

Name: Region: Country: Born in: Approved*:
Jack "Rocky" Battleday E&A Great Britain 1996
Paul Bichet E&A France 1996
Sam de Haan E&A Netherlands 1996
Rudolf "Rudi" Dekovic E&A Croatia 1999
Guy "Guy" Firer E&A Israel 1997
Akos "Áki" Hegedus E&A Hungary 1997
Julian "Juli" Hohn E&A Germany 2000
Christopher Klein E&A Germany 1996
Igor, O "Kubutz" Kobtsev E&A Israel 1996
Kuba Konefal E&A Poland 1997
Tim "maxi" Maksimovic E&A Slovenia 1999
Florent "flowwwwww" Meister E&A Switzerland 1998
Luka, dexter Miljojkovic E&A Serbia 1997
Louis "p'ti Louis" Mistaudy E&A France 1998
Aron "Aaron" Paladi-Kovacs E&A Hungary 1997
Damjan "Dak" Paunkovic E&A Serbia 1997
Ryan Peacock E&A Great Britain 1997
Dan, david "8 ball" Perets E&A Israel 1997
Pavle Radojevic E&A Serbia 2000
Hendrik Roeper E&A Germany 1996
Scott Rosewell E&A Great Britain 1999
Mateja "Mafi" Stanković E&A Serbia 1998
Nenad "Shone" Stojiljkovic E&A Serbia 1997
Leo Vogel E&A Germany 1997
Katie "ktb" Batchelor E&A Great Britain 1996
Candice "Cancan" Boisson E&A France 1996
Judith, maria Hoppe E&A Sweden 1997
Sanne "Sannie" Meijer E&A Netherlands 1997
Vanessa "Vanni" Weinhauer E&A Germany 1998
Adrian Abeck E&A Germany 1993
Joachim Bertelsen E&A Denmark 1995
Declan "Decx" Clifford E&A Great Britain 1992
Marco De Ceglia E&A Germany 1992
Cain, dug "dug" Hamilton E&A Great Britain 1995
Connor "CJ or Jonesy" Jones E&A Great Britain 1993
Niko "NIK.O" Kasper E&A Germany 1995
Nick Lewis E&A Germany 1992
Alex Newman E&A Great Britain 1992
Michael Nieuwerf E&A Netherlands 1992
Daniel Ortega E&A Spain 1994
Janick "Janick" Otto E&A Germany 1993
Felix Schneider E&A Germany 1993
Tom "tomtom" Schneorson E&A Israel 1992
Lior Sendik E&A Israel 1995
Pierrick "Pierrixme" Tanguy E&A France 1994
Miles "Milow" Töller E&A Germany 1994
Philipp "Phil" Turba E&A Austria 1993
Severin van der Meer E&A Switzerland 1993
Antoni, "Lippie" Van der Wekken E&A Netherlands 1992
Filip "Fica" Velickovic E&A Serbia 1993
Johan Wikström E&A Sweden 1992
Max Woodward E&A Great Britain 1995
Sabanovic Ana E&A Serbia 1995
Sophie "Soph" Cordery E&A Great Britain 1993
Agnes "Agi" Erzse E&A Hungary 1993
Anne Freyer E&A Germany 1992
Chloe "Clo" Goudie E&A Great Britain 1995
Petra "PeBi" Körmendi E&A Hungary 1994
Chantal Noack E&A Germany 1995
Kaci Yanova E&A Czech Republic 1995
Tor "Tor" Young E&A Great Britain 1992
Joern Simen Aaboe E&A Norway 1991
Emilio Epstein E&A Austria 1991
Federico "ico" Farina E&A Italy 1987
Alon Ferber E&A Israel 1991
Daniel "Fetzy" Fetz E&A Austria 1984
Norman Frank E&A Germany 1985
Vladimir "Gojac" Gojkov E&A Serbia 1983
Mike "Mad Mike" Hilgers E&A Germany 1986
Benjamin "Ben J" Hoppe E&A Sweden 1988
Nick Hunting E&A Netherlands 1991
Mike "Iron Mike" Ketellapper E&A Netherlands 1988
Rene "EnE" Konrad E&A Germany 1990
Igor Lackovic E&A Serbia 1991
Stefan "Lalke" Lalic E&A Serbia 1989
Moti "Morrrdi Levi" Levi E&A Israel 1988
Théo Mistaudy E&A France 1991
idan Mizrahi E&A Israel 1991
vladimir nikolic E&A Serbia 1985
Fabian, Trickaffe Ortler E&A Austria 1989
Moritz "Mo" Petri E&A Germany 1991
Tom Richter E&A Germany 1990
Jamie Smith E&A Great Britain 1983
Lior "Sofer" Sofer E&A Israel 1985
Odd, Roar "Oddsen" Soleröd E&A Norway 1989
Szebasztian "Szebi" Szolath E&A Hungary 1993
Perunovic "gasjun" Velimir E&A Montenegro 1986
Jose "BYYU" Villuendas E&A Spain 1983
Steffen Vollert E&A Germany 1987
Deano "Deano" Warboys E&A Great Britain 1991
Daniel Wehmann E&A Germany 1985
James "Young" Young E&A Great Britain 1989
Steph Caller E&A Great Britain 1985
Manuela "Cica" Cicalini E&A Italy 1986
Denise, - de Haan E&A Netherlands 1986
Carro "C dawwwwg" Djupsjö E&A Sweden 1991
Pauline Dyrschka E&A Germany 1986
Cosima "Cosi" Giemza E&A Germany 1991
Sandrine Julio E&A France 1985
Sarah "SK" Kingdom E&A Great Britain 1976
Marie Lehmann E&A France 1982
Kirsteen "Kirmit" Mitchell E&A Great Britain 1987
Naja "naaja" Puhan E&A Slovenia 1989
Astrid "Asti" Schabransky E&A Austria 1983
Anna Simlund E&A Sweden 1980
Lisa "Jib-Lisa" Turba E&A Austria 1990
André "bujaka" Börold E&A Germany 1978
Andreas Böttcher E&A Germany 1975
Matthieu "mat" Chanal E&A France 1978
Hermann "Emmi" Emmer E&A Austria 1976
Jan "Janneman" Kerkhoven E&A Netherlands 1976
Leonardo "Leo" Lunati E&A Italy 1975
Richie, Scott "Richie" Murie E&A Great Britain 1977
Erik "Muenchi" Münchmeyer E&A Germany 1976
Giner "tajo" Raul E&A Spain 1980
Planinko Dekovic E&A Croatia 1965
Alexander Gamayunov E&A Russia 1962
Richard "Senza Capelli" Overbeek E&A Netherlands 1963
Paul "Peaky" Peacock E&A Great Britain 1969
Oleg "Oleg2k" Sokolovskiy E&A Russia 1966


*Approved: Riders are approved once the competition organiser has validated entry and payment. Please check the bulletin for additional requirements.