CableWakeboard

2011-07-09 - Nat. 3 Star Event - National Championships
Deutsche Meisterschaften, Hamburg

There are 94 rider who joined this competition.

Name: Region: Country: Born in: Approved*:
Moritz Barber E&A Germany 2001
Julian "Juli" Hohn E&A Germany 2000
Malte "Malti" Mandel E&A Germany 2000
Jeffry "Jeff" Abraham E&A Germany 1999
Ariano, `Air´ "Ari" Blanik E&A Germany 1996
Marcel Friedrich E&A Germany 1997
Dennis Kemper E&A Germany 1997
Christopher Klein E&A Germany 1996
Philipp Koch E&A Germany 1999
Rene, justin Krus E&A Germany 1996
Marvin Ludwig E&A Germany 1996
Lars Machedanz E&A Germany 1999
Justin John "Mini Me" Mack E&A Germany 1999
Max Richter E&A Germany 1997
Hendrik Roeper E&A Germany 1996
Paul "Simon Junior" Schulz E&A Germany 1998
Leo Vogel E&A Germany 1997
Lea Rill E&A Germany 1996
Vanessa "Vanni" Weinhauer E&A Germany 1998
Adrian Abeck E&A Germany 1993
Marvin "Mav" Bäumener E&A Germany 1993
André "Botta" Botta E&A Germany 1995
Bastian "basti" Brüggemann E&A Germany 1994
Marco De Ceglia E&A Germany 1992
Lennert Dokoupil E&A Germany 1994
Lennart Falk E&A Germany 1995
Frederik Fröling E&A Germany 1992
Niels Ippen E&A Germany 1992
Niko "NIK.O" Kasper E&A Germany 1995
Benny Kirchhoff E&A Germany 1995
Felix Langemann E&A Germany 1994
Daniel Langemann E&A Germany 1992
Lasse Maas E&A Germany 1994
Andy Neumann E&A Germany 1994
Leroy "Leroy" Ney E&A Germany 1993
Daniel Olschyna E&A Germany 1992
Janick "Janick" Otto E&A Germany 1993
Jörn Petrikowski E&A Germany 1994
Maurice "mo" Prior E&A Germany 1995
Felix Schneider E&A Germany 1993
Max Schulz E&A Germany 1992
Dominik "Dom" Schwarz E&A Germany 1993
Miles "Milow" Töller E&A Germany 1994
Max Wehner E&A Germany 1995
Chris Winter E&A Germany 1993
Lena "Lena" Bösl E&A Germany 1995
Anne Freyer E&A Germany 1992
Chantal Noack E&A Germany 1995
Raphael Bernegger E&A Germany 1988
David Bittner E&A Germany 1989
Marc, Johannes Bracke E&A Germany 1990
Tobias "Tobi" Dammith E&A Germany 1989
Thomas Faltis E&A Germany 1989
Norman Frank E&A Germany 1985
Mike "Mad Mike" Hilgers E&A Germany 1986
Marvin "mav" Kalter E&A Germany 1988
Rene "EnE" Konrad E&A Germany 1990
Mirco Langholz E&A Germany 1981
Jens Mysliwietz E&A Germany 1990
Moritz "Mo" Petri E&A Germany 1991
Florian Reinold E&A Germany 1988
Mike "mikey" Ruttkowski E&A Germany 1990
Patrick Schmidt E&A Germany 1987
Frithjof "Frido" Schultz E&A Germany 1990
Philip, / "Phill" Thiele E&A Germany 1991
Johannes "Jojo" Thiemeier E&A Germany 1991
Steffen Vollert E&A Germany 1987
Daniel Wehmann E&A Germany 1985
Oliver "Olliversum" Zeuge E&A Germany 1985
Patrizia "Pati" Buba E&A Germany 1990
Pauline Dyrschka E&A Germany 1986
Cosima "Cosi" Giemza E&A Germany 1991
Susanne "Susie" Kruse E&A Germany 1984
Beatrice "Bea" Macek E&A Germany 1988
Kathrin "Kathi" Ögretici E&A Germany 1982
Mona Stenzel E&A Germany 1987
Andreas Böttcher E&A Germany 1975
Manuel Gaub E&A Germany 1980
Florian, "Flo" Keim E&A Germany 1976
Christian "Chriss" Koch E&A Germany 1978
Achim "Onkel" Kurz E&A Germany 1978
Erik "Muenchi" Münchmeyer E&A Germany 1976
Harry Sedlmayr E&A Germany 1978
Wolfram "woffe" Wagner E&A Germany 1969
Ilja Weinert E&A Germany 1975
Dirk Wellpott E&A Germany 1966


*Approved: Riders are approved once the competition organiser has validated entry and payment. Please check the bulletin for additional requirements.