CableWakeboard

2019-09-10 - Int. 5 Star Event - Confederation Championships
21st IWWF European & African Cablewakeboard & Wakeskate Youth & Senior Championships 2019, Beckum

There are 86 rider who joined this competition.

Name: Region: Country: Born in: Approved*: Bib
Kareem "Kolaky" Ahdy E&A Egypt 2004
yoav barak E&A Israel 2004
Filip "fifo" Benedikt E&A Slovak Republic 2006
mathys "MAT" debontridder E&A Belgium 2006
louis "Loulou" eggerickx E&A Belgium 2005
Kristof "Krisi" Gyorok E&A Hungary 2004
Lasse Harms E&A Germany 2005
Jakub Kado E&A Poland 2005
Lennart "Lenny" Kyek E&A Germany 2007
Emiel Lauwers E&A Belgium 2008
Patryk Lojek E&A Poland 2007
Robert "Bobby" Mruskovic E&A Slovak Republic 2005
Luke Otten E&A Germany 2007
Peter "Peti" Popelka E&A Hungary 2004
Lukas "Luki" Rebiewski E&A Germany 2004
Anry "Anry" Säilev E&A Estonia 2004
Gideon Segev Graicer E&A Israel 2007
Harzion Segev Graicer E&A Israel 2005
Daniel Shvarts E&A Israel 2004
Justin Spenner E&A Germany 2006
Irina "igirinka" Ignateva E&A Russia 2005
Emely Jones E&A Germany 2005
Alessia Klingenbrunn E&A Germany 2007
Julia Lupij E&A Poland 2005
Lissel "Lissel" Raun E&A Estonia 2004
Irina Ryzhova E&A Russia 2005
Vanessa Tittarelli E&A Italy 2007
Justin Baxter E&A Germany 2002
Itay Cohen E&A Israel 2003
Max "MaxoMan" Delhaas E&A Netherlands 2000
Nadav "Road Runner" Ezra E&A Israel 2002
Carlo Hüsing E&A Germany 2002
Guy "Guy" Lapid E&A Israel 2000
gatti "Leo" leonardo E&A Italy 2000
Marko "Mariko" Malsub E&A Estonia 2002
Max "Mad Max" Milde E&A Germany 2002
Silver "Sillu" Milpak E&A Estonia 2001
Damien "Damien" Oosting E&A Netherlands 2003
Oliver "Oli" Orban E&A Hungary 2001
Kieran Owens E&A Great Britain 2002
Nils Reiß E&A Germany 2000
Boris "boruysic" Ryazantsev E&A Russia 2003
Jonas "Jonas" Sørlie E&A Norway 2001
Aaron Tabak E&A Slovak Republic 2002
Oliver "Olli" Ullrich E&A Germany 2003
Pavel "wot head" Uzki E&A Belarus 2000
Ziv "toe boy" Zavaro E&A Israel 2001
Roi "Roi" Zerah E&A Israel 2000
Pauline "Pauline" Appelmans E&A Belgium 2003
Hodaya "hodaya" Duek E&A Israel 2002
Marie Grüneberg E&A Germany 2001
Minni "Minni" Õunmaa E&A Estonia 2001
Liliana "Lili" Popelka E&A Hungary 2003
Jolina Thormann E&A Germany 2003
Pascal "-" Arninkhof E&A Netherlands 1983
Manuel Burger E&A Germany 1987
Markus "marek" Diering E&A Germany 1984
Manuel "Manu" Dolzer E&A Austria 1982
Vitalii "FWZ_____" Fedotov E&A Russia 1986
Philipp Gavrilov E&A Russia 1986
Sam Hooper E&A Great Britain 1987
Miroslav "pifpafdedy" Hribik E&A Slovak Republic 1983
Mirco Langholz E&A Germany 1981
Aleksandr Podafa E&A Ukraine 1983
Luca "Lucapii" Polidoro E&A Italy 1988
Charlie Hay E&A Great Britain 1985
Julia "Julia" Sahm E&A Germany 1984
Anna "Zhaki" Zhakova E&A Russia 1988
Iryna Zharnosek E&A Ukraine 1988
David "Big show" Broadway E&A Great Britain 1978
Rolando "Rolla" Fociani E&A Italy 1974
Arkadiusz Helsner E&A Poland 1977
Igor Ivanov E&A Ukraine 1966
Krzysztof Lason E&A Poland 1961
Marcin Mackowski E&A Poland 1978
Raul Malsub E&A Estonia 1977
Dirk Schleede E&A Germany 1975
Josef "Brosef" Vaculik E&A Czech Republic 1963
Frauke Biederbeck E&A Germany 1978
Conca "Giò" Giorgia E&A Italy 1974
Aleksandra "ola" Tomkowicz E&A Poland 1972


*Approved: Riders are approved once the competition organiser has validated entry and payment. Please check the bulletin for additional requirements.