CableWakeboard

2018-08-12 - Int. 5 Star Event - Confederation Championships
20th IWWF E&A Category Championships Milan, Milan

There are 110 rider who joined this competition.

Name: Region: Country: Born in: Approved*:
kareem "Kolaky" ahdy E&A Egypt 2004
Kallum "Dizzy Kallum" Anderson-Wilson E&A Great Britain 2004
Viktor "Viggo" Bøndergaard E&A Denmark 2003
Luke "DaLad" Carrick AO Great Britain 2003
Ryan "Ry-Zeee" Carrick AO Great Britain 2005
mathys "MAT" debontridder E&A Belgium 2006
Carl Maria Drechsler E&A Germany 2004
louis "Loulou" eggerickx E&A Belgium 2005
Lucas-Devin "Devin" Gentile E&A Switzerland 2005
Kristof "Krisi" Gyorok E&A Hungary 2004
Nathan Heymans E&A Belgium 2005
Jakub Kado E&A Poland 2005
Patryk Lojek E&A Poland 2007
Oliver Malsub E&A Estonia 2003
Robin "Robywake" Moller E&A Estonia 2003
Boris Ryazantsev E&A Russia 2003
Anry "Anry" Säilev E&A Estonia 2004
Igor "szynka" Szymanski E&A Poland 2004
Oliver Ullrich E&A Germany 2003
Niles Wittmack E&A Germany 2003
Pauline "Pauline" Appelmans E&A Belgium 2003
Mariella Flemme E&A Austria 2004
Irina "igirinka" Ignatieva E&A Russia 2005
Jagoda Kaminska E&A Poland 2006
Julia Lupij E&A Poland 2005
Liliana "Lili" Popelka E&A Hungary 2003
Eve Smith-Lang E&A Great Britain 2005
Nina "Ninouille" Traeger E&A Switzerland 2004
Jan "/" Barton E&A Czech Republic 2002
Joey "Royston" Battleday E&A Great Britain 1999
Zilberman "Ben" Ben E&A Israel 1999
Riccardo "riki" de Tollis E&A Italy 2000
Patrick "Patrick Hanes" Hanes E&A Czech Republic 2001
Carlo Hüsing E&A Germany 2002
Guy "Guy" Lapid E&A Israel 2000
gatti "Leo" leonardo E&A Italy 2000
Marko "Mariko" Malsub E&A Estonia 2002
Bálint Mezovari E&A Hungary 2000
Max "Mad Max" Milde E&A Germany 2002
Silver "Sillu" Milpak E&A Estonia 2001
Matty "Matty Muncey" Muncey E&A Great Britain 2000
Gessi "Noah" Noah E&A Italy 2001
Oliver "Oli" Orban E&A Hungary 2001
Kieran Owens E&A Great Britain 2002
Bork Ower E&A Norway 2001
Liam "Lazi" Peacock E&A Great Britain 1999
Jonas "Jonas" Sørlie E&A Norway 2001
Victor "Viggo" Stamp E&A Denmark 2001
Teva Traeger E&A Switzerland 2001
Paul "wot head" Uzki E&A Belarus 2000
Julius "Julius" Wittmack E&A Germany 2001
Kryštof Wlosok E&A Czech Republic 2001
Ziv "toe boy" Zavaro E&A Israel 2001
Roi "Roi" Zerah E&A Israel 2000
Hodaya "hodaya" Duek E&A Israel 2002
Izzy Goode E&A Great Britain 2000
Marie Grüneberg E&A Germany 2001
Marina Kacheeva E&A Russia 2004
Betra Käsper E&A Estonia 2001
Megan "Megs" Nel E&A South Africa 2001
Claudia "Cla" Pagnini E&A Italy 2001
Maria "Markovka" Volgina E&A Russia 2002
olivier "ODM" de meyer E&A Belgium 1996
Leroy "Leroy" Ney E&A Germany 1993
Pascal "-" Arninkhof E&A Netherlands 1983
Simon Bise E&A Switzerland 1986
David Broadway E&A Great Britain 1978
franck chocun E&A France 1981
Dale "DC" Crossley E&A Great Britain 1983
Matt Crowhurst E&A Great Britain 1981
Markus "marek" Diering E&A Germany 1984
Manuel "Manu" Dolzer E&A Austria 1982
Philipp Gavrilov E&A Russia 1986
Sam hooper E&A Great Britain 1987
Gaël Kohli E&A Switzerland 1984
Marcin Kusnierz E&A Poland 1985
Mirco Langholz E&A Germany 1981
Marcin Mackowski E&A Poland 1978
Steph Caller E&A Great Britain 1985
Maria Fadeeva E&A Great Britain 1981
Charlie Hay E&A Great Britain 1985
Nadine Härtinger E&A Germany 1985
Iwona Niemiec-Satola E&A Poland 1966
Artur "Padre" Balas E&A Poland 1972
Morten Benn E&A Denmark 1967
Grzegorz "Boho" Bohosiewicz E&A Poland 1973
Anders "Den ægte" Degn E&A Denmark 1973
Rolando "Rolla" Fociani E&A Italy 1974
Danilo Gentile E&A Switzerland 1965
Arkadiusz Helsner E&A Poland 1977
Martin Høgsted E&A Denmark 1971
Alexander Kacheev E&A Russia 1975
Krzysztof Lason E&A Poland 1961
Mark "Mac" Mcdonnell E&A Great Britain 1976
Torsten Schneider AO Germany 1977
Sven. "Stonie" Steinfadt E&A Germany 1971
Nikolai "NikVad" Volgin E&A Russia 1974
Aleksandra "ola" Tomkowicz E&A Poland 1972


*Approved: Riders are approved once the competition organiser has validated entry and payment. Please check the bulletin for additional requirements.